Дієта при виразці шлунка - Дієта №1.



Показання для дієти:
Ця дієта прописується для хворих з виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки, при хронічному гастриті сопровождающимся нормальним, а також і великим виділенням соляної кислоти; гострий гастрит і загострення будь-якого (і зі слабким виділенням cоляной кислоти) гастриту. Крім того, дієта 1 застосовується при лікуванні запалень сечового міхура і ниркових мисок. У випадках вище перерахованих захворювань, хворий потребує повноцінного і дуже різноманітному харчуванні, оскільки як і білкова дієта, дієта 1 вимагає, щоб кількість білків і жирів наближалося до вищої межі норми. І це природно при нормальному калічестве калорій і вуглеводів.

Хворий повинен повною мірою отримувати необхідних йому вітамінів і мікроелементів (фруктів, ягід і овочів). Їжа повинна завжди готуватися таким чином, щоб вона була м'якою, ніжною і не містила подразників шлункової секреції.Дієта 1 забороняєЗаборонені наступні продукти харчування: міцний бульйон (м'ясний, рибний і овочевий), смажені та обсмажені продукти, особливо зовнішня рум'яна піджареної корочка, коричневі соусу, кислі і солоні страви, хліб (кислосладкий і житній) з кислого тіста й борошна грубого помелу, концентрований цукор , нерозбавлене варення і солодощі, міцні натуральні каву і чай, дратівливі шлунок ароматичні рослини і прянощі, алкоголь, газовані напої, так як всі вони значно збільшують секрецію шлунка.

Механічно шлунок дратують грубі, компактні страви, багаті клітковиною. овочі, велика кількість злиденні за один прийом, тому рекомендується приймати їжу 5, а у виняткових випадках і 6 разів на день, всі страви та напої повинні бути теплими.

Дієта дозволяє 1Дозволені такі продукти харчування як молоко, особливо незбиране (жири послаблюють секрецію шлунка); сметана і особливо вершки, вершкове масло і (обяазательно) хороші рослинні олії; пратертий сир зі сметаною і у вигляді пухких страв, ніжний, м'який сир, збиті сирі яйця, особливо яєчні жовтки (фосфатиди особливо корисні), паровий омлет і збита яєчня, нежирне, м'яке м'ясо у вигляді взбітня (мусу), пюре, фрикаделей, парових котлет (шматок вареного або парового м'яса); свіжа нежирна риба, мелена, варена шматком і парова (сардини, шпроти, шматок смаженої риби без рум'яної піджареної скоринки), пюре з паровою телячої печінки і мізків, всі каші з розвареної, м'якою крупи, запіканки з цих каш, макарони, черствий білий хліб, пшеничний хліб.

Джерелом вітамінів при дієті 1 є соки свіжих ягід, фруктів і овочів, які подаються з молоком, вершками, кашами та іншими стравами, відвар висівок, чай з плодів шипшини, рослинні олії, дріжджовий напій, прогріті дріжджі і як приправа до страв - роздрібнена зелень . Крім того, необхідно вживати також препарати і концентрати вітамінів (у тому числі і вітаміну А).