Класичний «Наполеон».




Рецепт класичного «Наполеона»;
- маргарин кондитерський або звичайний - 1 пачка;
- кондитерська борошно - 3 ст-на;
- сметана жирна - 1 ст-н;
- яйця краще великі - 2 шт.;
- цукор класичний - 1,5 ст-на;
- жирне молоко - 0,5 л;
- масло вершкове не бутербродне -300 гр-ів.




Як приготувати класичний «Наполеон».

Починаємо з приготування тіста для майбутнього Наполеона. Розтопимо всю пачку маргарину, і, активно перемішуючи, взобьем її з борошном. Продовжуючи працювати з тією ж високою інтенсивністю, приготуємо тісто. Тут же розділимо його (користуємося вагами) на 6-ть рівних частин.  Кожну порцію розкотимо в круглий або квадратний (форму майбутнього Наполеона ви задаєте) корж. Але поки форма коржів не важлива.
Тут же зіб'ємо разом склянку сметани з обома яйцями. Намажемо цією сумішшю кожен наполеонівський корж. Скрутимо його в тугий рулет, і відправимо його в холодильник, загорнувши в плівку. Скручені коржі повинні пролежати там близько 12-ти годин.
Разрежем кожен рулет на 20-ть частин. 19-ть повернемо в холодильник (вони повинні залишатися холодними). Залишений шматочок рулету розкотимо в тонкий корж. Ось тепер і буде задавати форму майбутнього торта. Спечемо його при 190 С. Час випікання короткий - до 3-ох хвилин. А орієнтуємося по тому, наскільки корж пропікся. Тому точний час визначайте станом вашого духової шафи. Тут є секрет. Після випікання одного боку коржа, перевертаємо його, і випікаємо ще. Але на цей раз час випікання повинно бути в 2-ва рази менше.
Складаємо готовий наполеонівський корж на рівній поверхні. Так робимо з усіма шматочками всіх рулетів. Але тільки пам'ятайте - виймати кожен новий шматочок тіста слід безпосередньо перед приготуванням: витягли, розкатали; відправили в духовку; поки готується; виймаємо і розповідаємо наступний корж.


Коли всі коржі будуть готові, займемося кремом. Для цього пропустимо через блендер 4 ст.лож. борошна. Введемо туди 1.5 ст-цукру. Увіллємо 500 мл-молока. Все це відразу поставимо на вогонь, і, збиваючи, дамо заваритися. Але на вогонь потрібно ставити тільки після того, як повністю розчиниться весь высыпанный в крем цукор.  Як тільки крем почне закипати, кинемо в нього масло. Вогонь готування - мінімальний. Перельем крем в холодну посуд. Дамо охолонути - він сильно загусне. Тому обов'язково зіб'ємо його, скориставшись міксером.
Тепер почнемо викладати наполеон. Алгоритм дуже простий: кладемо корж, промазанный кремом, потім наступний і так далі. У старих кулінарів був дуже цікавий секрет. Він розкладали на столі всі заготовлені коржі. Розділивши, розкладали по них крем, і потім розмазували. Саме це дозволяло їм розділити весь заготовлений крем рівномірно.
1-ин корж - самий некрасивий або поламаний, слід залишити сухим. Увага: якщо коржі під час випікання зламаються, не викидайте їх. Їх можна викласти частинами, зразок пазла, і промазати кремом. Те, що вони поламалися, після того, як Наполеон буде готовий, ніхто не помітить. Склавши, дамо Наполеону вистоятися 12-ть годин. І тільки після цього остаточно подравняем його  ножем. Розтерши залишений корж, Обсыпим їм Наполеон. А зверху, через меленькое сито, обсыплем цукровою пудрою (або, якщо подобається, какао).


І знову невеликий секрет: ще років 50-ять назад 1-2 шари наполеона промазывали абрикосовим або малиновим джемом, що надавало торту особи смакове багатства.
Ось ви і отримали Наполеон-класик, яким можете заявити про себе, як про відмінний кондитера.